Het RIVM is bezorgd over een nieuwe mutatie in de Britse variant, met de codenaam E484K. Deze mutatie is ook al aangetoond in de Zuid-Afrikaanse en Braziliaanse varianten.
Bij deze mutatie is de opgebouwde afweer mogelijk minder goed na vaccinatie of na een eerdere besmetting.
Ook heeft hij waarschijnlijk invloed op de sterkte van de binding van het virus aan cellen in ons lichaam.
De nieuwe mutatie is tot nu toe een keer aangetroffen in Nederland, bij een positief geteste persoon bij de GGD regio Utrecht. De GGD voert bron- en contactonderzoek uit. In het VK is deze mutatie al 23 keer aangetroffen.
Het RIVM maakte dit bekend bij de presentatie van het aantal besmettingen in de afgelopen week. De afgelopen week zijn er 25.229 positieve tests bij het RIVM gemeld.
Dat zijn er ongeveer evenveel als de zeven dagen daarvoor. Het percentage testen dat positief uitviel, steeg van 10,7 naar 11,5 procent.
Het zogenoemde reproductiegetal ging ook omhoog: van 0.91 op 15 januari naar 0.96 op 29 januari.