in

Politie waarschuwt voor levensgevaarlijke sabotage waarbij wielbouten van auto’s losgeschroefd worden

De voorbije week werden er in Den Helder in Noord-Holland al verschillende auto’s gesaboteerd. De plaatselijke politie waarschuwt mensen dan ook alvorens te vertrekken te checken of de wielbouten van de auto er nog zijn en goed vastzitten. Dat meldt De Telegraafen lezen we ook in een Facebookpost van de politie van Den Helder.

Lees ook
Man laat brandweer komen om hem te verlossen van onverwoestbare cockring

De politie geeft aan dat ook zij het slachtoffer werden van deze levensgevaarlijke sabotage. Tot hun grote schok stelden ze vast dat bij enkele voertuigen de wielbouten waren losgedraaid of zelfs helemaal verwijderd werden.

Lees ook
Foto: Woede om Geraldine Kemper die met ontbloot bovenlijf over festival loopt!

Omdat het losdraaien van wielbouten zo gevaarlijk is, gaat het strafrechtelijk gezien om “vernieling en poging tot zware mishandeling en/of doodslag.”

Lees ook
Failliete moeder ziet geen andere uitweg en springt van brug met 10-jarige zoon in haar armen

Je mag er niet aan denken wat er kan gebeuren wanneer een bestuurder niet beseft dat hij of zij met losse wielbouten rijdt.

Zeker aan hoge snelheden zijn de gevolgen niet te overzien. De politie van Den Helder raadt dan ook aan om voor vertrek altijd even de wielbouten van je auto te checken.

Lees ook
Gruwelijke vondst: Kitten vermoedelijk opgeblazen met vuurwerk, onderlichaam mist

Deel deze waarschuwing met iedereen die je kent

Gezin sluit vos acht jaar op in garage om hem tam te maken: “Zo’n dier is toch geen hond?”

Vrouw stoomt vagijn heeft nu tweedegraads brandwonden